زعفران سرخ فام شرق

تحریم های آمریکا تاثیری بر صادرات زعفران ندارد

 

محسن احتشام رییس شورای ملی زعفران به  بورس نیوز گفت: اعمال #تحریم ها در صنعت زعفران تاثیری ایجاد نکرده و همانگونه که در شش ماهه اول سال  صادرات این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته پیش بینی می شود که براساس تقاضای بازار جهانی در 6 ماهه دوم سال نیز صادرات به میزان فعلی انجام شود. 

وی با اشاره به اینکه باتوجه به افزایش نرخ ارز قیمت خرید زعفران برای دیگر کشورها مناسب است، گفت: این امر انگیزه بیشتری برای خرید زعفران توسط خارجی ها ایجاد می کند

شانسی برای زعفران کاران 

عرضه زعفران در بورس کالا موهبتی برای کشاورزان است/ تشکل ها پای کار آمدند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عرضه زعفران در بورس موهبتی برای کشاورزان است و قطعا باعث ارتقای سطح بازرگانی و متقابلا ارتقای سطح تولید خواهد شد.

مجتبی مزروعی مزیت عرضه زعفران در بورس را کاهش دامنه نوسانات قیمت عنوان کرد و گفت: بورس باعث می شود محدوده قیمت زعفران در بازار مشخص شده و شاهد قیمت های گوناگون با تفاوت های بسیار در بازار نباشیم. 

وی استانداردسازی کالا توسط بورس را از دیگر مزیت ها عنوان کرد و افزود: کالاهایی که در بورس عرضه می شوند به دلیل انجام آزمایش های اولیه و ثبت مشخصات آنها توسط کارشناسان، شناسنامه دار بوده و از کیفیت های لازم برخوردار هستند. این در حالی است که در فروش زعفران به روش ستنی ممکن است کالا به دلیل ذخیره غیر اصولی دچار مشکلات بهداشتی شود. زیرا کشاورزان برای نگهداری محصول زعفران در زمینه محیط فیزیکی مناسب و امنیتی مشکل دارند؛ اما می توانند زعفران خود را تحویل اتحادیه دهند و در ازای آن گواهی سپرده مورد قبول بورس دریافت کنند.

مزروعی اظهار کرد: اگر یک محصل دارای ارزش بازرگانی و صادراتی باشد، تولیدکننده می تواند متناسب به میزان این ارزش ها، تولید خود را برنامه ریزی کند و این امر تنها زیر سایه بورس اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: به طور مثال طلا به دلیل استاندارد بودن و داشتن مشخصات، دارای ارزش جهانی است. بورس می تواند چنین شرایطی را برای زعفران ایجاد کند

وی حضور دلالان را باعث کاهش قیمت زعفران نسبت به قیمت واقعی آن عنوان کرد و گفت: عرضه محصولات در بورس باعث شفافیت قیمت ها شده و دیگر سود آن به جیب دلالان نخواهد رفت

@gsaffron

وقتی عضوشورای ملی زعفران اطلاع از قیمت فعلی زعفران ندارد

 

پیش‌بینی قیمت۷ تا ۸میلیون تومان برای هر کیلوگرم زعفران نو/ باقی ماندن ۳۰تا ۴۰تن زعفران کهنه در انبار دلالان

 

عضو شورای ملی زعفران گفت: زعفران نو از ۲۰ مهر وارد بازار می شود و پیش بینی ما عرضه با قیمت هر کیلوگرم ۷ تا ۸ میلیون تومان است.

 

 این عضو شورای ملی  با بیان اینکه در حال حاضر در بازار داخلی زعفران سال گذشته معامله می شود، اظهار کرد: قیمت روز معامله زعفران کهنه در بازار داخلی 9 تا 10 میلیون تومان است.

وی تاکید کرد: معامله زعفران ایرانی در بازار جهانی تقریبا متوقف شده است. وی چشم داشت مشتریان خارجی برای ورود زعفران سالجاری به بازار را دلیل توقف معاملات در بازار صادراتی عنوان کرد.

 

این عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه انتظار می رود بازار پیش روی زعفران ایرانی در سالجاری متعادل و پر رونق باشد، در پایان از باقی ماندن 30 تا 40 تن زعفران کهنه در انبار دلالان خبر داد.

منبع: اقتصاد آنلاین 

@gsaffron

آغاز صدور کد رهگیری ۴بعدی برای زعفران ایران/ ابلاغ سیاست تولید محصولات ارگانیک به وزارت جهاد کشاورزی

نتیجه تصویری برای زعفران سرخ

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد: 90درصد زعفران مصرفی دنیا در ایران تولید می شود که این امر فرصتی بزرگی در اختیار ما قرار داده است که باید از آن بهره برد.

، حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: یکی از مشکلاتی که در عرضه زعفران ایران به بازار جهانی وجود داشت نبود شناسنامه و کد رهگیری برای این محصول بود که از 2 تا 3 گذشته با همت سازمان مرکزی تعاون روستایی آغار شده است.

وی افزود: صدور کد رهگیری 4 بعدی برای 12 هزار بسته 3 تا 3/5 کیلوگرمی زعفران از اولین گام ها برای تولید و عرضه این محصول به صورت ارگانیک است که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده و ادامه دارد.

وی ادامه داد: این کد رهگیری 4 بعدی اطلاعاتی مانند، نام تولید کننده، نام کارشناس ناظر و نام آزمایشگاه را در بر می گیرد، ضمن اینکه همراه آن برگه آزمایشگاه نیز بر روی بسته های زعفران قرار می گیرد.

free joomla templatesjoomla templates