از دستفروش‌ها زعفران ورنگ زعفران خوراکی نخرید

 

Image result for ‫زنگ های سرطان زا زعفران‬‎رییس پژوهشگاه سازمان غذا و دارو ضمن هشدار نسبت به استفاده از فرآورده‌های تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای و همچنین خرید فرآورده‌های خوراکی از دستفروش‌ها، گفت: این فرآورده‌ها اگر عارضه‌ای برای فرد ایجاد کنند، هیچکس در قبال آن پاسخگو نخواهد بود.

دکتر حسین رستگار در گفت‌وگو با ایسنا،‌ درباره خرید فرآورده‌های غذایی از دستفروش‌ها و میزان اطمینان به سلامت آنها گفت: اولا باید توجه کرد که سازمان غذا و دارو به هیچ عنوان فرآورده‌هایی را که توسط دستفروش‌ها عرضه می‌شوند، تایید نمی‌کند. به عنوان مثال  فرآورده‌هایی مانند رنگ زعفران موادی مضر هستند و حتی می‌توانند بیماری‌هایی چون سرطان را تشدید کنند؛ چرا که در این فرآورده ماده‌ای به نام تارتارازین وجود دارد که غیرمجاز است.

وی افزود: زعفران یک دارو بوده و خاصیت درمانی دارد، درحالیکه فرآورده‌هایی چون رنگ زعفران که از سوی دستفروش‌ها عرضه می‌شود، فقط رنگ است و اگر عوارضی در پی داشته باشند، بی‌تردید متخلفان و عرضه‌کنندگان آن پاسخگو نخواهند بود.

رستگار با بیان اینکه تولیدکنندگان یا واردکنندگان تمام محصولاتی که از سوی سازمان غذا و دارو مجوز دریافت می‌کنند، باید در برابر محصولات‌شان پاسخگو باشند، ادامه داد: تفاوتی هم ندارد که این محصول وارداتی باشد یا تولید داخل. این در حالیست که زمانیکه فرآورده‌ای را از دستفروش می‌خریم، اگر عارضه‌ای برای فرد ایجاد کند، هیچکس پاسخگو نیست.

وی با اشاره به مورد اعتماد نبودن داروهایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند نیز گفت: این داروها نیز به همین صورت است. به عنوان مثال فرآورده‌هایی مانند بوتاکس که در ماهواره تبلیغ می‌شوند و مردم یا آرایشگاه‌ها آن را خریداری و استفاده می‌کنند، اما بعد از مدتی می‌بینیم که همین محصول عارضه شدیدی برای پوست صورت ایجاد می‌کند. فرد اگر بخواهد شکایت کند، باید از چه کسی شکایت ‌کند؟.رستگار همچنین اظهار کرد: در این موارد مشخص نیست که چه کسی محصول را تولید کرده و آیا محصول تقلبی است یا خیر. بنابراین به هیچ وجه چنین کارهایی قابل تایید نیست و درخواست‌مان از مردم این است که از خرید فرآورده‌ها و بویژه محصولات خوراکی و غذایی یا تزریقی از دست‌فروش‌ها و یا تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای جدا خودداری کنند.

شیوه جدید تقلب در بازار زعفران

 

کشف روش تازه  و عجیب برای تقلب در فروش زعفران. آخرین اخبار زعفران را با کافه زعفران دنبال کنید!

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران می‌گوید: عده‌ای سودجو saffronرا با مخلوطی از حنا می‌فروشند!

به گفته او مخلوط کردن زعفران با موادی همچون مانند روغن، حنا، زردچوبه، چربی و عسل جدیدترین شگرد سودجویان بازار saffronاست.

 

پیش از این ایجاد ناخالصی در زعفران از سوی سودجویان با مواد دیگر شنیده می‌شد اما حالا برخی فرصت‌طلبان از پودر حنا برای سود بیشتر در زعفران استفاده می‌کنند که اگر به عنوان مثال یک کیلوگرم زعفران را با ۵۰ کیلوگرم مخلوط کنند به سودهای هنگفتی می‌رسند که هیچ کس جز متخصصان زعفران توان شناخت آن را ندارد و مردم به راحتی آن را خریداری و مصرف می‌کنند.

توصیه می شود قبل از خرید زعفران از خالص بودن رعفران خود و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

برای گریز از زعفران های تقلبی زعفران استاندارد بخریم

غلامرضا میری رییس اتحادیه صادركنندگان زعفران در باره راههای تشخیص زعفران تقلبی در بازار به تراز گفت: باید مقداری از این زعفران را در آب جوش بریزیم ، معمولا ساقه هایی که به صورت شیمیایی رنگ می شود به محض ارتباط با آب جوش رنگ خود را از دست داده و سفید می شوند. وی افزود: ولی کلاله های قرمز که حالت طبیعی دارند زمان زیادی طول می کشد تا سفید شود. ولی معمولا خریداران نمی توانند با مشاهده و لمس زعفران، تقلبی بودن یا نبودن آن را تشخیص دهند.
میری اظهار داشت: ضمن اینکه بعضی از زعفران ها مواد خارجی را که از هندوستان و پاکستان با خمیری به نام خمیر نشاسته کلیشه هایی شبیه کلاله زعفران درست کرده اند که تشخیص آن حتی برای ما که خبره این کار هستیم بسیار مشکل است. وی در ادامه تصریح کرد: ما می دانیم تمام واحدهای صنفی دارای آزمایشگاه بوده و بعد از انجام آزمایشات لازم و نمونه برداری بسته بندی می شود.
نایب رییس شورای ملی زعفران ضمن تاکید بر خرید زعفران های دارای علامت استاندارد گفت: واحدهایی که دارای علامت استاندارد هستند برای تشکیل سالن، پرسنل و آزمایشگاه سرمایه گذاری کلانی کرده و هرگز ارزش برند خود را با فروش زعفران تقلبی از بین نمی برد. وی افزود: واحدهایی که مورد تایید سازمان استاندارد هستند بعد از خرید زعفران این کالا را نمونه برداری و آنالیز کرده و سپس وارد انبار و خط تولید این واحد صنفی می شود.
میری ادامه داد: بعد ورود زعفران ها به انبار نیز نماینده سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد از زعفران های موجود نمونه برداری می کنند و اگر این زعفران ها از لحاظ بهداشتی یا مسئله تقلبی بودن مشکلی داشته باشند برای بار اول به واحد صنفی اخطار و دفعه بعد پروانه آن واحد لغو خواهد شد. میری با اشاره به ادامه این روند در سطح بازار اظهار داشت: معاونت غذا و دارو ماهیانه به صورت رندوم از زعفران هایی که علامت استاندارد دارند نمونه برداری کرده و حتی اگر در این مرحله مشکلی وجود داشته باشد تحت پیگرد قرار می گیرد.

 

 

وی در توضیح طرح شناسنامه دار کردن زعفران به تراز گفت: این مسئله دقیقا در راستای همین موضوع بوده و ما تلاش داریم همه زعفران های موجود در کشور یا دارای علامت استاندارد و یا شناسنامه باشند. میری افزود: در صورت اجباری شدن وجود علامت استاندارد علاوه بر اعتماد مردم به زعفران های عرضه شده دیگر نیازی به آزمایشات و نمونه برداری از زعفران های موجود در بازار وجود ندارد.
رییس اتحادیه صادركنندگان زعفران تصریح کرد: در حال حاضر طرح اجباری کردن استاندارد برای زعفران تا حدودی زیادی قطعی شده و امیدواریم در چند ماه آینده علامت استاندارد بر روی زعفران ها در سراسر اجباری شود و زعفران بدون علامت استاندارد عرضه نشود.
 وی با اشاره به عدم حمایت دولت از صادر کنندگان زعفران گفت: امروز مشکل بزرگ صادرات زعفران عدم وجود نقدینگی است. میری در توضیح عدم استفاده صادرکنندگان از تسهیلات بانکی افزود: گردش مالی هر تاجری در سال معمولا ۳ تا ۴ بار است که حتی اگر حداکثر سود این کار را ۵ درصد در نظر بگیریم هر تاجری با انجام ۴ معامله در سال سودی حدود ۲۰ درصد کسب می کند در حالیکه سود بانکی تسهیلات حدود ۲۴ درصد است.
این فعال بازار در خاتمه خاطرنشان کرد: سود صادرکنندگان ما معمولا بین ۲ تا ۳ درصد بوده و به ۵ درصد نیز نمی رسد لذا استفاده از تسهیلات بانکی حتی در صورت ارائه از سوی بانک ها به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

تقلب درزعفران وراه های شناسایی

راه‌های شناسایی زعفران خالص از تقلبیدرحالی که کشاوزر خراسانی با زحمات فراوان وخشکسالی های پیاپی ومشقت فراوان زعفران ناب وخالص میفروشد اما متاسفانه درشهرهای بزرگ بالخصوص تهران سودجویان ومتقلبان باشگرد های به روز زحمات این بزرگواران را کم رنگ میکنند تقلبات زعفران از قدیم رایج بوده وهست  چون قانونی  درخوروبازدارننده شاید وجود ندارد  این نوع سود جویان از رنگ کرده خامه زعفران که پیش پا افتاده ترین نوع تقلب است شروع وتا رنگ کردن برگ کاج جوانه گندم و...اکنون پارا فراتر گداشته اند وزعفران را به صورت کاملا صنعتی تولید کرده اند با وارد کردن دستگاه های ازهندوستان که شباهت بسیار زیادی به ماشین های تولید اش رشته محصولی کاملا شبیه به زعفران تولید ووارد بازار مقصد نموده اند تشخیص این نوع زعفران که از نشاسته ورنگ شیمایی تولید کشته بسیار مشکل وبه دقت زیاد نیاز دارد شاید بتوان گفت رنگ روشن وسرخ این نوع فراورده ورنگ ندادن روی کاغد والبته اب شدن درروی زبان شاید بتوان انرا تشخیص داد 

افزایش وزن زعفران با استفاده از آغشته کردن این گیاه به چربی، عسل و... حرفه‌ای‌ترین روش تقلب در فروش زعفران است و رنگ کردن قسمت‌های سفید این گیاه با رنگ طبیعی زعفران محترمانه‌ترین شیوه در تقلب طلای سرخ است که برای مصرف کنندگان به راحتی قابل تشخیص نیست اما اطلاعات پی آمده ممکن است شما را هنگام خرید این محصول یاری کند.

تقلب در زعفران منحصر به مخلوط کردن یک گیاه شبیه زعفران با این محصول نیست بلکه زعفران تقلبی حتی شامل سنگین کردن وزن آن با استفاده از چربی، عسل، نمک و شکر هم می‌شود چراکه این گیاه ارزش بالایی دارد و هر گرم آن بیش از ۵۰۰۰ تومان در بازار فروخته می‌شود لذا سودجویان را به سمت خودش می‌کشاند تا با هر چیز که می‌توانند در زعفران غش کنند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- یکی از راه‌های تقلب در زعفران این است که کلاله‌های آن را با نوعی چربی، شکر، نمک یا عسل آغشته می‌کنند و وزن آن را افزایش می‌دهند.

در این روش متقلبان به گونه‌ای حرفه‌ای و البته تخصصی تقلب می‌کنند که به سادگی نمی‌توان خالص بودن و نبودن زعفران را تشخیص داد چراکه آن‌ها ماه‌ها تلاش می‌کنند با آغشته کردن این گیاه به مواد دیگر بتوانند سود بیشتری به جیب بزنند.

متقلبان حرفه‌ای با مهارت بالا این مواد را به صورت محلول روی کلاله‌های زعفران می‌پاشند و هنگامی که خشک می‌شود وزن زعفران افزایش می‌یابد که به راحتی قابل تشخیص نیست.

روش‌های شناسایی زعفران عسلی یا روغنی!

گرچه خالص بودن یا نبودن زعفران در آزمایشگاه‌ها به راحتی قابل شناسایی است اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان به راحتی ممکن نیست با این حال، اگر کلاله‌های زعفران بسیار براق باشد باید به آن شک کرد یا در صورت مشاهده این ظاهر غیر طبیعی آن را بین انگشتان دست یا روی کاغذ له کرد تا دید ماده خاصی از آن روی کاغذ نقش می‌بندد و کاغذ و انگشتان دست چرب می‌شود که در این صورت مشخص می‌شود زعفران به چربی خاصی آغشته شده تا وزنش بیشتر شود.

رنگ مصنوعی، تقلبی خطرناک در زعفران

یکی دیگر از راه‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعی است؛ اگر رنگ‌های مصنوعی در زعفران به کار رفته باشد در آزمایشگاه قابل تشخیص است چرا که پایین بودن قدرت رنگ دهی آن نشان دهنده این تقلب خواهد بود.

این رنگ‌های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع گل رنگ‌هایی که از مکه به عنوان زعفران و غالبا به شکل پودر به کشور وارد می‌شود از همین رنگ‌های خطرناک مصنوعی است.

تقلبی که متقلبان می‌توانند روی آن قسم بخورند!

یکی دیگر از روش‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ کردن دیگر قسمت‌های سفید زعفران و مخلوط کردن آن با این محصول است، این روش محترمانه‌ترین روش تقلب است که متاسفانه بسیار رایج شده است.

متقلبان و عرضه کنندگان می‌توانند روی خالص بودن زعفران خود نیز قسم بخورند چرا که از هیچ چیز به غیر از زعفران در آن استفاده نکرده‌اند اما روش شناسایی در این نوع تقلب برای مصرف کنندگان بسیار سخت است.

ظاهر زعفران باید چگونه باشد؟

شکل ظاهری زعفران یکی از روش‌های شناسایی خالص بودن آن است ظاهر این محصول شبیه میخک است؛ به گونه‌ای که پایین گیاه میله‌ای و انتهای آن دندانه دار، پهن و قیچی شکل است. همچنین رنگ زعفران باید قرمز تند باشد نه روشن و شکل کلاله‌های آن نیز نباید براق باشد.

 

برای گریز از زعفران های تقلبی زعفران استاندارد بخریم

غلامرضا میری رییس اتحادیه صادركنندگان زعفران در باره راههای تشخیص زعفران تقلبی در بازار به تراز گفت: باید مقداری از این زعفران را در آب جوش بریزیم ، معمولا ساقه هایی که به صورت شیمیایی رنگ می شود به محض ارتباط با آب جوش رنگ خود را از دست داده و سفید می شوند. وی افزود: ولی کلاله های قرمز که حالت طبیعی دارند زمان زیادی طول می کشد تا سفید شود. ولی معمولا خریداران نمی توانند با مشاهده و لمس زعفران، تقلبی بودن یا نبودن آن را تشخیص دهند.
میری اظهار داشت: ضمن اینکه بعضی از زعفران ها مواد خارجی را که از هندوستان و پاکستان با خمیری به نام خمیر نشاسته کلیشه هایی شبیه کلاله زعفران درست کرده اند که تشخیص آن حتی برای ما که خبره این کار هستیم بسیار مشکل است. وی در ادامه تصریح کرد: ما می دانیم تمام واحدهای صنفی دارای آزمایشگاه بوده و بعد از انجام آزمایشات لازم و نمونه برداری بسته بندی می شود.
نایب رییس شورای ملی زعفران ضمن تاکید بر خرید زعفران های دارای علامت استاندارد گفت: واحدهایی که دارای علامت استاندارد هستند برای تشکیل سالن، پرسنل و آزمایشگاه سرمایه گذاری کلانی کرده و هرگز ارزش برند خود را با فروش زعفران تقلبی از بین نمی برد. وی افزود: واحدهایی که مورد تایید سازمان استاندارد هستند بعد از خرید زعفران این کالا را نمونه برداری و آنالیز کرده و سپس وارد انبار و خط تولید این واحد صنفی می شود.
میری ادامه داد: بعد ورود زعفران ها به انبار نیز نماینده سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد از زعفران های موجود نمونه برداری می کنند و اگر این زعفران ها از لحاظ بهداشتی یا مسئله تقلبی بودن مشکلی داشته باشند برای بار اول به واحد صنفی اخطار و دفعه بعد پروانه آن واحد لغو خواهد شد. میری با اشاره به ادامه این روند در سطح بازار اظهار داشت: معاونت غذا و دارو ماهیانه به صورت رندوم از زعفران هایی که علامت استاندارد دارند نمونه برداری کرده و حتی اگر در این مرحله مشکلی وجود داشته باشد تحت پیگرد قرار می گیرد.

 

 

وی در توضیح طرح شناسنامه دار کردن زعفران به تراز گفت: این مسئله دقیقا در راستای همین موضوع بوده و ما تلاش داریم همه زعفران های موجود در کشور یا دارای علامت استاندارد و یا شناسنامه باشند. میری افزود: در صورت اجباری شدن وجود علامت استاندارد علاوه بر اعتماد مردم به زعفران های عرضه شده دیگر نیازی به آزمایشات و نمونه برداری از زعفران های موجود در بازار وجود ندارد.
رییس اتحادیه صادركنندگان زعفران تصریح کرد: در حال حاضر طرح اجباری کردن استاندارد برای زعفران تا حدودی زیادی قطعی شده و امیدواریم در چند ماه آینده علامت استاندارد بر روی زعفران ها در سراسر اجباری شود و زعفران بدون علامت استاندارد عرضه نشود.
 وی با اشاره به عدم حمایت دولت از صادر کنندگان زعفران گفت: امروز مشکل بزرگ صادرات زعفران عدم وجود نقدینگی است. میری در توضیح عدم استفاده صادرکنندگان از تسهیلات بانکی افزود: گردش مالی هر تاجری در سال معمولا ۳ تا ۴ بار است که حتی اگر حداکثر سود این کار را ۵ درصد در نظر بگیریم هر تاجری با انجام ۴ معامله در سال سودی حدود ۲۰ درصد کسب می کند در حالیکه سود بانکی تسهیلات حدود ۲۴ درصد است.
این فعال بازار در خاتمه خاطرنشان کرد: سود صادرکنندگان ما معمولا بین ۲ تا ۳ درصد بوده و به ۵ درصد نیز نمی رسد لذا استفاده از تسهیلات بانکی حتی در صورت ارائه از سوی بانک ها به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

free joomla templatesjoomla templates