تحریم های آمریکا تاثیری بر صادرات زعفران ندارد

 

محسن احتشام رییس شورای ملی زعفران به  بورس نیوز گفت: اعمال #تحریم ها در صنعت زعفران تاثیری ایجاد نکرده و همانگونه که در شش ماهه اول سال  صادرات این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته پیش بینی می شود که براساس تقاضای بازار جهانی در 6 ماهه دوم سال نیز صادرات به میزان فعلی انجام شود. 

وی با اشاره به اینکه باتوجه به افزایش نرخ ارز قیمت خرید زعفران برای دیگر کشورها مناسب است، گفت: این امر انگیزه بیشتری برای خرید زعفران توسط خارجی ها ایجاد می کند

شانسی برای زعفران کاران 

عرضه زعفران در بورس کالا موهبتی برای کشاورزان است/ تشکل ها پای کار آمدند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عرضه زعفران در بورس موهبتی برای کشاورزان است و قطعا باعث ارتقای سطح بازرگانی و متقابلا ارتقای سطح تولید خواهد شد.

مجتبی مزروعی مزیت عرضه زعفران در بورس را کاهش دامنه نوسانات قیمت عنوان کرد و گفت: بورس باعث می شود محدوده قیمت زعفران در بازار مشخص شده و شاهد قیمت های گوناگون با تفاوت های بسیار در بازار نباشیم. 

وی استانداردسازی کالا توسط بورس را از دیگر مزیت ها عنوان کرد و افزود: کالاهایی که در بورس عرضه می شوند به دلیل انجام آزمایش های اولیه و ثبت مشخصات آنها توسط کارشناسان، شناسنامه دار بوده و از کیفیت های لازم برخوردار هستند. این در حالی است که در فروش زعفران به روش ستنی ممکن است کالا به دلیل ذخیره غیر اصولی دچار مشکلات بهداشتی شود. زیرا کشاورزان برای نگهداری محصول زعفران در زمینه محیط فیزیکی مناسب و امنیتی مشکل دارند؛ اما می توانند زعفران خود را تحویل اتحادیه دهند و در ازای آن گواهی سپرده مورد قبول بورس دریافت کنند.

مزروعی اظهار کرد: اگر یک محصل دارای ارزش بازرگانی و صادراتی باشد، تولیدکننده می تواند متناسب به میزان این ارزش ها، تولید خود را برنامه ریزی کند و این امر تنها زیر سایه بورس اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: به طور مثال طلا به دلیل استاندارد بودن و داشتن مشخصات، دارای ارزش جهانی است. بورس می تواند چنین شرایطی را برای زعفران ایجاد کند

وی حضور دلالان را باعث کاهش قیمت زعفران نسبت به قیمت واقعی آن عنوان کرد و گفت: عرضه محصولات در بورس باعث شفافیت قیمت ها شده و دیگر سود آن به جیب دلالان نخواهد رفت

@gsaffron

آغاز صدور کد رهگیری ۴بعدی برای زعفران ایران/ ابلاغ سیاست تولید محصولات ارگانیک به وزارت جهاد کشاورزی

نتیجه تصویری برای زعفران سرخ

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد: 90درصد زعفران مصرفی دنیا در ایران تولید می شود که این امر فرصتی بزرگی در اختیار ما قرار داده است که باید از آن بهره برد.

، حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: یکی از مشکلاتی که در عرضه زعفران ایران به بازار جهانی وجود داشت نبود شناسنامه و کد رهگیری برای این محصول بود که از 2 تا 3 گذشته با همت سازمان مرکزی تعاون روستایی آغار شده است.

وی افزود: صدور کد رهگیری 4 بعدی برای 12 هزار بسته 3 تا 3/5 کیلوگرمی زعفران از اولین گام ها برای تولید و عرضه این محصول به صورت ارگانیک است که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده و ادامه دارد.

وی ادامه داد: این کد رهگیری 4 بعدی اطلاعاتی مانند، نام تولید کننده، نام کارشناس ناظر و نام آزمایشگاه را در بر می گیرد، ضمن اینکه همراه آن برگه آزمایشگاه نیز بر روی بسته های زعفران قرار می گیرد.

وقتی عضوشورای ملی زعفران اطلاع از قیمت فعلی زعفران ندارد

 

پیش‌بینی قیمت۷ تا ۸میلیون تومان برای هر کیلوگرم زعفران نو/ باقی ماندن ۳۰تا ۴۰تن زعفران کهنه در انبار دلالان

 

عضو شورای ملی زعفران گفت: زعفران نو از ۲۰ مهر وارد بازار می شود و پیش بینی ما عرضه با قیمت هر کیلوگرم ۷ تا ۸ میلیون تومان است.

 

 این عضو شورای ملی  با بیان اینکه در حال حاضر در بازار داخلی زعفران سال گذشته معامله می شود، اظهار کرد: قیمت روز معامله زعفران کهنه در بازار داخلی 9 تا 10 میلیون تومان است.

وی تاکید کرد: معامله زعفران ایرانی در بازار جهانی تقریبا متوقف شده است. وی چشم داشت مشتریان خارجی برای ورود زعفران سالجاری به بازار را دلیل توقف معاملات در بازار صادراتی عنوان کرد.

 

این عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه انتظار می رود بازار پیش روی زعفران ایرانی در سالجاری متعادل و پر رونق باشد، در پایان از باقی ماندن 30 تا 40 تن زعفران کهنه در انبار دلالان خبر داد.

منبع: اقتصاد آنلاین 

@gsaffron

افزایش ۲۰درصدی سطح زیرکشت زعفران در کشور

؛ کارشناس پژوهشی پژوهشکده زعفران کشور در حاشیه برگزاری دوره آموزشی زعفران در منطقه برکوئیه سبزدشت بافق گفت: در طی دوره بیست ساله سطح زیر کشت زعفران در کشور 20درصد افزایش یافته است و 94درصد تولید زعفران در جهانحاصل مزارع ایران است.

سید محمد سیدی افزود:مجموع تولیدات کشور های اسپانیا، ایتالیا، چین، مراکش و یونان 6درصد می باشد.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی قطب تولید این محصول می باشند تصریح کرد:به علت اینکه این مناطق زعفران را صادر می کنند ممکن است در برخی استان ها عملکرد این محصول پایین تر باشد و توسعه زعفران به سایر نقاط ایران توجیه پذیر نباشد.

کارشناس پژوهشی پژوهشکده زعفران کشور بیان داشت:استان یزد با توجه به شرایط مشابهی که با خراسان دارد برای توسعه این محصول پتانسیل بالایی را داراست.

سیدی مشکل عمده زعفران کاران در زمینه توسعه این محصول در سطح استان را شوری آب عنوان کرد و گفت:اگر مسئولان بتوانند برای شوری آب راهکاری ارائه دهند این استان می تواند از پتانسیل بالای خود جهت توسعه این محصول استفاده کند.

انتهای پیام/ص

افزایش ۲۰درصدی سطح زیرکشت زعفران در کشور

free joomla templatesjoomla templates